Saame tuttavaks!
Mina olen Kristi. Ma olen 34-aastane, kasvanud nii Sakus, kui Kohilas aga enda täiskasvanuelu elanud Tallinnas. Koos abikaasaga kasvatame kahte poega, kassi ja koera ning kui aega oleks rohkem, siis oleks meie kodus loomi kindlasti rohkem. 

Minu teekond kogemusnõustajaks on olnud üsna pikk, sest mu elus oli aeg, mil ma ei suutnud tulevikule üldse mõelda. Olen depressiooniga maadelnud nii kaua, et tervenemise teel hakkasin muretsema, et kas ma üldse tean, kes ma ilma selleta olen. Mul on hea meel täna tõdeda, et tean küll ja see Kristi meeldib mulle väga. 

Peale esimese lapse sündi, 11-aastat tagasi tabas mind ootamatu üllatusena sünnitusjärgne depression, millega ma ei osanud mitte midagi peale hakata, sest see ei olnud teema millest ma olin varem kuulnud. Kuigi ma sel ajal abi ei julgenud otsida sain lõpuks aru, et mitte miski ei saa paremaks minna, kui ma ka seda perioodi oma elust läbi ei tööta. Nii nägin kõvasti vaeva, et see enda jaoks lahti harutada ja nagu paranemise teekonnal ikka, avastasin veel palju muud ja sain endalt kihte koorida nagu sibulal, vahelduva eduga nuttes ja naerdes. 

Maadlesin oma depressiooniga 10 aastat ja ka praegu pean end väga hoida, et mitte musta auku tagasi kukkuda. Suureks abiks on olnud see, et 1.5 aastat tagasi sain ma ka ATH diagnoosi, mis seletas mulle nii palju ja tõi lõpuks väikese kergenduse: ma ei olegi kõige süüdi, ma ei olegi lihtsalt laisk ja saamatu. 

Õppisin kogemusnõustajaks, sest sain juba 2020 aastal aru, et mida rohkem ma jagan, seda rohkem jõuab minuni neid inimesi, kes ütlevad, et see on neile olnud abiks. Jagamisel, kuulamisel ja avatud olemisel on olnud minu elus suur roll ja seetõttu otsustasin 2021 aasta talvel, et õpin nõustajaks, et pakkuda teistele seda, mida ma ise olen läbi aja vajanud aga ei osanud küsida. 

Kuigi ma ei ütle, et ükski diagnoos mind defineerib, ei saa salata, et just nende diagnooside ja kogemuste tõttu olen ma see, kes ma olen.

Kristi värik

Minu sotsiaalmeedia